Sağlıklı Bir Yaz Makyajı

Yaz aylarında makyaj, bazıları için ciddi bir sorun haline gelebilir… Özellikle de çok terliyorsa, hareketli bir yaşamı varsa, güneş altında uzunca vakit geçiriyorsa ve/veya arkadaşlarının atmasını beklemeden suya dalanlar arasındaysa, hani o bildik su kuşlarından…

Cildinizin her daim sağlıklı olmasını amaç edindiğimizden; “Kozmodermo.com”, sizler için 2012 yaz makyajınızda dikkat etmeniz gerekenleri kısaca özetledi.

Bronzlaşmak Herkese Nasip Olmayabilir.
Bronz bir ten, hafif kızarmış yanaklar, denizden esen rüzgarlarla biraz sertleşmiş yüz hatları. Kim istemez böylesi doğal makyajı? Maalesef, bir çoğumuz için ise; yoğun iş yaşamı, bazen bir takım ailevi zorunluluklar, deniz ve güneş banyolarını program dışı bırakıyor. Bu durumda, bronz ışıltılı fondötenleri tercih etmek ve allık kullanımını ihmal etmemek akıllıca olacaktır. Tüm bu malzemeleri kullanırken, 2012 trendlerine ters düşmemek için, pastel renklerin uygulanması ve aşırılıktan kaçınılması önerilmektedir.

Makyaj yaparken, kış aylarının ağır ve sofistike tarzı yerine; 2012 yazında, “taze, donuk ve parlak” bir görünüm peşinde olduğumuzu unutmayalım.

Cildimizin nefes alabilmesi için, mineral makyaj malzemelerinin kullanımı idealdir. Ayrıca yaz aylarında, yine akşamları yatmadan esaslı bir cilt temizliği yapmak cildimizi oldukça rahatlatacaktır.

Göz Makyajına Dikkat!
Bildiğimiz gibi, göz kalemi ve rimel makyaj sonrasında en fazla sorun yaratabilen unsurlardır. Yaz aylarında, göz altlarında morluklar, ter damlalarına karışmış siyah boya izleri ile dolaşmak istemiyorsak ( panda misali ), kalem ve rimelimizi “suya dayanıklı” (waterproof) özellikli olanlar arasından seçmeliyiz. Türkuaz ve yeşil tonları bu sene göz makyajında favori renklerden. Ancak kış aylarındaki gibi, dumanlı, abartılı koyu göz makyajlarından yazın mutlaka kaçınılmalı.

Sıra Geldi Dudaklara.
Aşırı sıcaklar her zamanki gibi dudaklarımızı kuruttuğundan; renkli bir ruj kullanmasak bile, dudak nemlendiricimizi ve parlatıcımızı yanımızda taşımamız yerinde olacaktır. Renkli tercih edenler için ise, yine “kırmızı” revaçta, bilesiniz.

Share