Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme

Radyofrekans (Thermage) uygulaması nedir?
Radyofrekans (Thermage) Uygulaması patentli bir radyo dalgasını (RF) kullanır. Bu radyo dalgasının cildi sıkılaştırdığı ve cildi yumuşak bir şekilde toparlayarak kırışıklıkları ortadan kaldırdığı ve yüz hatlarını yenilediği klinik olarak kanıtlanmıştır. Diğer uygulamaların aksine iğne ve cerrahi müdahale olmadan uygulanan Radyofrekans (Thermage) hızlı, kolay ve iyileşme sürecinin kısa olması ile günlük hayatınıza devam etmenize izin veren bir tedavidir. Lazer tedavilerini aksine bütün cilt tiplerinde uygulanabilir. Radyofrekans (Thermage) cihazı kırışıklık giderme ve yüz germe için operasyonsuz tedavi olarak FDA (Food and Drug Administration – Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylanıp belgelenmiştir. 

Radyofrekans (Thermage) nasıl çalışır?
Radyofrekans (Thermage) cihazı ThermaTip adı verilen karmaşık yapıda bir uygulama başlığı kullanır. Bu başlık radyo dalgalarının kontrollü bir biçimde ve belli bir miktarda iletilmesini sağlar. Başlığın cilde her temasında Therma- Tip cildin derin tabakalarındaki kollajen dokusunun geniş bir bölümünü ve onun altındaki tabakayı homojen bir şekilde ısıtır, bu esnada cildin dış yüzeyini soğutarak korur. Bu derin ve homojen ısı uygulaması cildinizin derin tabakalarının anında, hemen sıkılaşmasını sağlar. Zaman içinde yeniden yapılanan kollajen cildi daha da sıkılaştırmak üzere üretilmiş olur böylece daha genç, sağlıklı ve elastik bir cilde kavuşulur. 

Radyofrekans (Thermage) uygulamasının sonuçları ne kadar süre kalıcı olur?
Radyofrekans (Thermage) uygulamasının kollajen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içinde bu sıkılaşma artar. Deneyimli doktorların yayınlandıkları raporlarda hastanın doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak Radyofrekans (Thermage)’ın sonuçlarının 24 ay veya daha uzun süre hatta 5 yıla kadar kalıcılığını koruduğu belirtilmiştir. 

Radyofrekans (Thermage) uygulaması güvenli midir?

Radyofrekans (Thermage)’ın mükemmel derecede bir güvenirlik raporu vardır. Dünyadaki yaklaşık Radyofrekans (Thermage) uygulanan 70,000 hastanın ancak 1%’den azında minimal bir yan etki bildirilmiştir. Bu az oran rapor edilmiş yan etkiler arasında en yaygın olanları, sadece tedavi edilen bölgede olmak üzere, şişme, kızarıklık ve küçük şişliklerdir. Bu arazların hepsi birkaç gün veya hafta içinde tamamen kaybolmuştur. 

Tedaviden ne kadar süre sonra günlük yaşantıya dönülebilinir?
Hastaların büyük çoğunluğu uygulamadan hemen sonra günlük yaşantılarına dönmektedirler. Bazı hastalarda ise orta derecede bir kızarıklık (güneş yanığı gibi) görülmektedir, fakat kısa bir süre sonra kaybolmaktadır.

Uygulama esnasında ne hissedilir?
Radyofrekans (Thermage) cihazının başlığının her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte cildinizin alt ve üst tabakalarında kısa süreli bir ısınma hissedilir. Bu ısınma hissi kollajenin sıkılaşma için gereken ısıya gelindiğinin belirtisidir. Radyofrekans (Thermage) başlığı ısınma işlemi öncesinde, esnasında ve sonrasında soğutulur, böylece uygulama hasta için daha konforlu ve rahat olur. Tedaviden önce anestezi özelliği olan bir krem hastanın daha rahat ettirmesi için sürülebilir. 

Sonuçları ne zaman fark edilir?
ölçülebilir oranda belirgin bir sıkılaşman, tek bir seans sonrası 2 ila 6 ay arası bir zamanda meydana gelir. Bununla birlikte hastaların çoğu hemen tedaviden sonra bir sonuç aldığını söylemektedir.

Kaç seans tedavi ihtiyacı vardır?
4 veya daha çok seans gerektiren lazer tedavilerinin aksine Radyofrekans (Thermage) tek bir seansta bile gelişme kaydedilir.

Seans Süresi ne kadardır?
Radyofrekans (Thermage) seans süresi tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre, 30 dakikadan 90 dakikaya değişebilir. Ayrıca cildi hazırlamak için, seans öncesi yapılacak ek uygulamalarla bu süre uzayabilir.

Yüz germe ameliyatı kadar etkili midir? 
Radyo dalgalarıyla ameliyatsız, acısız ve ağrısız; üstelik tek seansta yüz germe yöntemidir. Yüz cildini sıkılaştırma ve yüzü ameliyatsız olarak şekillendirme sadece Radyofrekans (Thermage) ile mümkündür. Radyofrekans (Thermage)  önem arz edecek ciddi bir yan etkisi olmayan, cildin sıkılaşması ile genç görünüm kazanmasını sağlayan, güvenli bir  metoddur. Bıçak altına yatmaktan korkan  veya sağlık problemleri nedeniyle ameliyat olması mümkün olmayan kişiler için özellikle yüz gençleştirmede birinci seçenektir. Radyofrekans (Thermage) asla bir yüzme germe ameliyatı kadar etkili değildir, özelliklede gevşek derisi olan, kalın derili hastalarda, çene ve gıdısı aşırı derece sarkık kişilerde Radyofrekans, (Thermage)  çok ama çok yüz güldürücü olmayacaktır. Ancak bu hastalarda 6 ay sonrasında  ikinci bir seans denenebilir.

Share