Normal Cilt

Normal deri, pürüzsüz ve yumuşaktır; gözenekler, siyah noktalar, yağlı ve pullu alanlar yoktur. Bu tip deri temiz, pürüzsüz, elastiktir; yağlı ve kuru alanlar yoktur.

Portrait of a young girl enjoying a healthy skin treatment at a spa resort.Yağ bezlerinin aşırı aktivitesine bağlı olarak bayanlarda adet öncesinde arasıra sivilce gelişimi olabilir. Genellikle normal cildin sivilce problemi yoktur. Bu ciltler oldukça güzel olduklarından ciltlerine itina göstermezler, bu nedenle yaşlanma ve kırışıklık gibi belirtiler erken gelişebilir.

Normal Cilt Bakımı
Normal cilt, günde iki kez hafif bir bebe sabunu ile yıkanmalı ve  gül suyu benzeri bir hafif tonik kullanılmalıdır. Gece derinin nemini sağlayacak bir nemlendirici kullanılmalıdır. Normal ciltte belli bir alanda kuruluk veya yağlanma geliştiğinde, bu bölgelere cilt tipine uygun olan yöntemler uygulanmalıdır. Cilt temizlendikten sonra, deri gözeneklerini küçültmek amacı ile düşük alkol içeren tonikler kullanılmalıdır. Genellikle hafif yağ bazlı nemlendiriciler makyaj altına uygulanmalıdır. Güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korunmak amaçlı güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır. 15 günde bir uygulanan kurutucu olmayan bir maske dolaşımı güçlendirir ve deri yüzeyini düzeltir. 

Share