Kozmetik ve Yaşam

Dövme: Dövme, Türk Dil Kurumu’nca “Vücut derisi üzerine iğne vb. sivri bir araçla çizilmek ve içine renk veren maddeler konulmak yoluyla yapılan yazı veya resim.” olarak açıklanmıştır. 
Detaylar için tıklayınız.
Kozmetiğin tarihi: İnsanoğlu, tarih boyunca bedenini güzelleştirmek için çareler aramıştır. Bunun en belirgin örneği, ilkel toplulukların yüzlerini bitkisel veya madensel boyalarla boyamalarıdır.
Detaylar için tıklayınız.
Kozmetik ve cinsellik: Yapılan araştırmalar, kozmetik uygulamaların insanların yaşam kalitesinde fiziksel, psikolojik ve sosyolojik açılardan olumlu gelişmeler yarattığını düşündürmektedir. Detaylar için tıklayınız.
Kozmetik ve ekoloji: Ekolojik ekmek, ekolojik sebze-meyve derken, sıra doğal kozmetik ürünlere geldi. Hiçbir kimyasal ve sentetik madde kullanılmadan üretilen makyaj malzemelerini, gece yatarken temizlemeye de gerek yok. Çünkü bu malzemeler, aynı zamanda birer bakım ürünü. Detaylar için tıklayınız.
Kozmetik ve ekonomi: Türkiye’de kozmetik sektörü, son 10 yılda hızlı bir büyüme ve gelişme kaydetti. özellikle genç nüfusun kişisel bakım ürünlerine yönelmesi, bu ürünlere olan talebi gitgide arttırmaktadır. 
Detaylar için tıklayınız.
Kozmetik ve erkek: İlkel toplumlarda, hayvanlarda da olduğu gibi, güzel görünmek için vücudunda bir takım değişiklikler yapan ya da vücuduna süslemeler takan, kadından çok erkektir. Avustralya’ da, geçmiş zamanlarda, bedeni süslemenin erkeklerin tekelinde olduğu bilinmektedir. Detaylar için tıklayınız.
Kozmetik ve sanat: KOSMESİS Yunan dilinde, “Güzelleştirme Sanatı” anlamını taşımaktadır. Kozmetiklerin rolü de bu değil mi? Ancak günümüzde bu tanımlama yeterliliğini kaybetmekte; güzellik kavramı ise, yapay bir dışsal görünümden öte; özgürlükçü bir yaşam felsefesi, iyi hissetme ve karşı tarafta hem uyumlu, hem de farklı olduğu gibi, bir o kadar da pozitif bir izlenim bırakabilme yeteneğine dönüşmekte belki de…Detaylar için tıklayınız.
Makyaj: Makyaj, en genel anlamı ile, yüz ve cildin, güzelleştirme amacı ile çeşitli kozmetik ürünlerle boyanmasıdır. Ancak bunun yanında, sinema ve tiyatroda, artistik efektlerle, vücut ve yüz hatlarının değiştirilerek yeni karakterler oluşturulmasında; cicili bicili masal prenseslerinden korkunç uzay yaratıklarına değişik tiplemeler yaratılmasında, katkısı büyüktür. Detaylar için tıklayınız.
Mineral doğal makyaj: Doğal-bio ürünlerin kullanımına ilginin artması ile beraber, mineral makyaj ürünleri de giderek yaygınlaşıyor ve klasik makyaj malzemelerine göre artık çok daha fazla tercih ediliyor.
Detaylar için tıklayınız.
Parfüm: Parfüm, sözcüğü aslen Fransızca olup, terminolojiye 16. yüzyıl başlarında geçmiştir. İlk olarak, buhur başta olmak üzere tütsü yapılan maddeleri ifade etmekteyken, 17. yüzyıl başlarında şu anki anlamını kazanmıştır.
Detaylar için tıklayınız.
Piercing: Piercing ( to pierce) , ingilizcede “delmek, deşmek” anlamına gelir. Günümüzde, popüler anlamda; cilt, cilt altındaki yağ tabakası ya da kıkırdağın delinmesi ile vücuda takılan takı şeklinde açıklanabilir.Detaylar için tıklayınız.
Share