Kozmetik Bakım

Cilt Bakımı: Cilt bakımında, ilk dikkat edilmesi gereken nokta; cilt tipinin belirlenmesidir. Ancak bu şekilde, tenimiz ile uyumlu temizleyici ve nemlendirici kozmetikleri doğru seçebilir ve kendimize uygun bir cilt bakımı yapabiliriz. Detaylar için tıklayınız.
Cilt Temizliği: Etkin bir cilt temizliği, cilt bakımının temelini oluşturmaktadır. Bunu profesyonel bir şekilde, 6 ayda veya yılda bir, güzellik merkezlerinde uzmanlara yaptırabileceğiniz gibi, evinizde kendi kendinize de tatbik edebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Diş Bakımı: Etkin bir cilt temizliği, cilt bakımının temelini oluşturmaktadır. Bunu profesyonel bir şekilde, 6 ayda veya yılda bir, güzellik merkezlerinde uzmanlara yaptırabileceğiniz gibi, evinizde kendi kendinize de tatbik edebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Doğal Maskeler: Cilt bakımı yapmak istiyorum ama… Hem organik olsun, hem pratik olsun, hem de bütçem kısıtlı diyorsanız… İşte size evde çok rahat uygulayabileceğiniz bir kaç reçete… Detaylar için tıklayınız.
Makyaj: Makyaj, en genel anlamı ile, yüz ve cildin, güzelleştirme amacı ile çeşitli kozmetik ürünlerle boyanmasıdır. Detaylar için tıklayınız.
Masaj: 18. ve 19. yüzyıllarda, İsveçli Henrik Ling ‘in (1776-1839) etkisiyle, Avrupa’ da masaja rağbet artmış ve İsveç Masaj Sistemi tüm Avrupa’ya yayılmıştır. Detaylar için tıklayınız.
Saç Bakımı: Saç bakımı kozmetikleri; saç şekillendiriciler, şampuanlar, saç kremleri ve saç boyalarıdır; dünyada yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Detaylar için tıklayınız.
Tırnak Bakımı: Tırnakların ana maddesi  keratin  adlı sert yapılı proteindir. Tırnak bakımı, tırnaklarımızın travmalardan daha iyi korunmasına ve küçük objeleri tutabilmemize yarar. Detaylar için tıklayınız.
Share