Doğal Bir Sonbahar Makyajı

2012′ den 2013′ e doğru ilerlerken, aynen giyim- kuşam ve moda kadar, makyaj trendleri de hızla değişiyor. Biz de üyelerimizle beraber, şöyle kısaca bu kış makyajının özelliklerine bir göz atalım dedik. 

Dudaklar
Bu sene dudaklarına dikkat çekmek isteyenler sakın fırsatı kaçırmasın! Kırmızı, pembe ya da turuncu en bi fosforlu rujlarınızı kullanmanın tam zamanı. Sadelikten hoşlananlar artık sadece dudak parlatıcılarını tercih edecekler herhalde, ne yapalım:

Gözler

Eye- liner kullanımı, bu sene pek bir revaçta. Bu uygulamayı yaparken, 2 stil kullanabilirsiniz:

  1. 50 ve 60′ lı yılların keskin “Hollywood Yıldızı” bakışlarından alınan ilhamla, tek hareketle gözlerinizin üstüne düzgün bir hat çeker ve dış kenarına doğru uzunca bir kuyruk bırakırsınız.
  2. Ya da, hafif bir “rock” veya “spor” tarz tercih ederek; çizdiğiniz ince hattı, elinizle hafifçe dağıtır; keskinliğini böylece azaltarak, dumanlı ve derin bir bakış yaratırsınız. 

Göz kapakları ve far olarak, mavi, sarı ve turuncu renklerin, tercih sırasında öncelikli olduğunu belirtmek gerek. 

Bir de son bir dokunuş gerek tabii bu kadar uğraşın üzerine. Maskara veya rimel bu sene de vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Ten
Neyse ki dudak ve gözlerdeki bu abartıları biraz dengelemek için olsa gerek, tende doğallık, duruluk, ön planda bu sene. Mat ve tenle uyumlu bir fondöten, allık kullanımını bile gerektirmeyebilir.

Share