CO2 Fraksiyonel Lazer: Son Teknoloji ile İz, Kırışıklık ve Çatlak Tedavisi

Ergenlik dönemi kabusunuz sona eriyor. Üstelik artık yara, yanık ve sivilce izleriyle, gebelikten kaynaklanan çatlaklarla yaşamanıza gerek yok.

Yıllarca tam anlamıyla tedavisi gerçekleştirilemeyen ağır yanık ve yara izlerini, hayatınızdan siliniyor. Bu ve benzeri sorunların güzelliğinizi gölgelemesine izin vermek zorunda değilsiniz. İyileşme sürecinin uzunluğu ve işlem görmüş bölgenin tedavi sonrası korunmasının zorluğu gibi nedenler yüzünden eskiden kullanılan deri soyma yöntemleri, hızın ve zamanın çok değerli olduğu şu günlerde fonksiyonunu kaybetti.

Modern tıbbın son mucizesi “Fraksiyonel Karbondioksit Lazer” size kendinizi tazelenmiş ve canlı hissettirecek en etkili çözümü sunar.Tedavi sonrasında aynaya her baktığınızda yıllardır görmeye alışık oldunuz hoşnutsuzluğun kaybolduğunu ve yerini doğal bir güzelliğe bıraktığını fark edecek, güne taze bir başlangıç yapacaksınız.

CO2 Fraksiyonel Lazer Nedir?
Co2 Fraksiyonel lazer, derinin üst ve orta tabakalarına etkili olan yeni bir cilt yenileme yöntemidir. Fraksiyonel lazer tedavisinde, lazer ışığı çok sayıda toplu iğne başından minik noktacıklar halinde, mmlik boşluklar bırakacak şekilde deriye gönderilir. Böylece derinin orta tabakasında yaratılan ısı hasarı ile kollajen üretimi uyarılır ve cilt yenilenme süreci başlar. Lazer ışığı almayan mmlik sağlam alanlardan gelen hücreler ile deri hızla onarılır. 1- 2 hafta içinde iyileşen yeni cilt, sütunlar halindeki boşlukları kapatırken, yeni cilt hücreleri daha sıkı ve canlı görünüm kazanmasını sağlar.

CO2 Fraksiyonel Lazerin Kullanım Alanları Nelerdir ?


.Her türlü kırışıklıkların tedavisi (İnce ve derin kırışıklıklarda)
.Gözenekli cilt görünümü tedavisi.
.Güneş lekeleri, yaşlılıktan kaynaklanan lekeler, yüzeysel renk bozuklukları tedavisi.
.Sivilce iz ve lekelerinin (Akne skarları) tedavisi.
.Göz kapağı plak tedavisi.
.Cilt kalınlaşması tedavisi. (Nasır, siğil, kondilom vs..)
.Ağır yaralanmalarda vücudun kendini onarımıyla oluşan kalınlaşmış iz ve dokuların tedavisi. (Hipertrofik skar)
.İyileşen yaralarda oluşan sert, kırmızımsı yumruların (Keloid) tedavisi.
.Kitlesel cilt lezyonu tedavisi. (Yaşlılık ve et benleri, kist vb..)
.Deri çatlaklarının tedavisi

CO2 Fraksiyonel Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır ?
Uygulama esnasında bazı hastalarda yanma, batma şeklinde rahatsızlık hissi olabilir. Lokal anestezik kremler veya soğuk hava üfleyen aletlerle bu rahatsızlık hissi kolayca giderilir. İşlem sonrasında hafif güneş yanığında olduğu gibi, hafif bir kızarıklık ve ödem olabilir. Ciltte oluşan minik kabuklanmalar 1- 2 hafta içinde soyularak geriler.

Fraksiyonel lazerde tedaviler seanslar halinde yapılır. Şikayetin cinsine göre doktrounuzun belirlediği seans sayısı, 2- 4 hafta aralıklarla yapılabilir. Fraksiyonel lazer sonrası hafif nemlendiriciler sürülebilir, makyaj yapılabilir, Yüzde ödem, yanma ve kızarıklık olursa, buz paketleri ile soğutma faydalı olabilir. Fraksiyonel lazer sonrası 6- 12 ay süre ile güneşlenmekten kaçınılmalı ve güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

CO2 Fraksiyonel Lazerin Yan etkileri Nelerdir?
Lazerlerde görülen yan etkiler fraksiyonel lazer uygulamalarında da olabilir. Ancak yan etki görülme oranı oldukça düşüktür.

Kısa Süreli yan Etkiler: 
Ağrı, kızarıklık, şişlik, kaşıntı, sivilce, su toplaması, kabuklanma, kanama, herpes enfeksiyonu atağı, enfeksiyon

Uzun Vadeli yan Etkiler:
Yara izi gelişimi, geçici veya kalıcı olabilen deriden açık ve koyu lekelenmeler.

Share